Šestapadesátiletý muž tady měl v záchvatu vzteku zapálit u domu, kde žije, automobil, pak se sám postřelit. V nemocnici, kam ho přepravil vrtulník, teď bojuje o život. „Jeho zranění je velmi vážné, zdravotní stav kritický,“ potvrdila mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Tahanice o majetek

Muž měl žít v domku společně se svojí bývalou ženou. Jejich soužití je podle sousedů již několik let velmi problémové. Žena se údajně svého exmanžela dlouhodobě pokouší vystěhovat. On ale trvalé bydliště opustit nechce. V poslední době snad přebýval někde na dvoře v přístavku. Tahanice o majetek řeší dokonce prý i soud.

Dohady sousedů

Co se konkrétně v domě v pondělí stalo, ví v tuto chvíli zřejmě jen těžce zraněný muž a jeho bývalá žena. Po obci se šušká, že muži z léta táhnoucích se hádek asi ruply nervy a vzal vše do vlastních rukou v duchu rčení, když nebudu mít nic já, tak ty taky ne.

„On nejdříve posprejoval fasádu domu, pak měl zapálit auto a nakonec se střelit do hlavy. Zbraní snad před tím ohrožoval i svoji bývalou ženu. Ta měla vyskočit bosa z okna a utíkat ke své sestře, která žije jen o několik domů dále,“ řekla Deníku obyvatelka obce, která rodinu zná.
Policie se vzhledem k začátku vyšetřování nechtěla konkrétně k události nikterak vyjadřovat.

„Vyšetřujeme požár auta a pokus o sebevraždu,“ uvedla pouze mluvčí Alena Bartošová.

Další informace nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.