Zatímco spali, zloději kradli

Všímavý zloděj okradl obyvatele jednoho bytu na Litvínovsku. Ti si na balkón a parapet okna uložili přes večer hrnce s jídlem, maso, potraviny a nápoje. Ráno je čekalo překvapení. Zmizely lahve s pivem, tři druhy masa a zloděj také odnesl tři hrnce s uvařenými jídly. Poškozený majitel vyčíslil škodu na částku 1500 korun a krádež věcí oznámil hamerské policii. Ke krádeži došlo v noci ze soboty na neděli.

Jiný zloděj vnikl nezjištěným způsobem do bytu v panelovém domě na mosteckém sídlišti pod Šibeníkem v noci na neděli. Jeho majitel spal a zloděj z bytu odnesl mobilní telefony, dalekohled a elektroniku. Poškozený absenci věcí zjistil dopoledne v neděli a informoval policii v Mostě. Hmotnou škodu vyčíslil na částku 17 000 korun.

Další případy, které dnes zveřejnila policie

V supermarketu ukradl televizi za osm tisíc korun

Krást do obchodu přišel muž ve věku 29 let z Mostu. Hned zamířil do prostoru s elektronikou, kde si vybral televizní přijímač v hodnotě 8 500 korun, který poté nesl v krabici a z prodejny odešel. Jeho počínání však neuniklo pozornosti pracovníků supermarketu, kteří spěchajícího muže zadrželi při odchodu z objektu. Podezřelý Mostečan skončil na policii. Již v minulosti kradl a byl za to odsouzen. Policisté obvodního oddělení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže ve zkráceném přípravném řízení. Lup byl vrácen zpět do prodeje.

Sociální dávky ženy pobíraly neoprávněně

Litvínovští policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu podvodu 43leté ženě z Litvínova. Ta měla získat neoprávněně vyplacení dávky státní sociální podpory, když neuvedla změny, které vyplývají z oznamovací povinnosti dle zákona o státní podpoře. V důsledku toho došlo k vyplacení dávky ve výši 25 tisíc korun.

Ze stejného přečinu je stíhána i 39letá žena z obce na Litvínovsku. I ta měla pobírat sociální dávky a to příspěvek na bydlení, kdy neuvedla, že obdržela přeplatek za vyúčtování zálohových plateb a poté úřadu práce předložila zfalšované vyúčtování o přeplatku. Neoprávněně ji byla vyplacena částku 16 200 korun.

Kamaráda okradl o mobil a platební kartu, další jeho kamarád pak vybral peníze

Z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže bylo sděleno podezření 33letému muži. Ten měl pozvat na návštěvu svého staršího kamaráda, kterému v nestřeženém okamžiku odcizil z kapsy bundy mobilní telefon a kreditní kartu. Tu ve stejný den předal svému 28letému známému, který provedl u bankomatu neoprávněný výběr hotovosti ve výši 1 000 korun. Zřejmě se pokusil o další výběry, ale neuspěl. I jemu hamerští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání stejných přečinů. O peníze se poté oba podezřelí rozdělili rovným dílem. Oba muži již v minulosti kradli a byli za to potrestáni.

Policisté zachraňovali muže na mostě

Policisté hlídkové služby mostecké policie byli minulý týden v podvečerní době vysláni operačním důstojníkem do mostecké ulice J. E. Purkyně, kde měl na mostě za zábradlím stát muž s kapucí na hlavě, a byla důvodná obava, že chce z mostu skočit. Hlídka okamžitě vyjela na určené místo, kde byl oznamovatel, který následně policistům ukázal, kde ohrožený muž stojí. Policisté k němu rychle došli a mladého muže, který stál na vnější straně zábradlí, pohotově uchopili za ruce a poté ho společnými silami přes zábradlí přetáhli na vnitřní stranu, kde mu již žádné nebezpečí nehrozilo. Následně byl muž předán do péče lékařů. Během zákroku policistů nedošlo k žádnému zranění.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 25. ledna