Důkazem průjezdu na červenou přes železniční přejezd je pouze amatérské video z mobilního telefonu, které získaly Deník a TV Nova. Deník video zveřejnil v neděli na svých internetových stránkách. Kavku jedoucího šedesátkou zachytili reportéři Deníku.

Natočený autobus linkové dopravy patří Dopravnímu podniku měst Mostu a Litvínova. Přejezd, kde signalizace zakazovala vjíždět na koleje, řidič přejel údajně v 6.45 hodin. Ze záznamu jsou jasné pouze firemní barvy autobusu – bílá, žlutá a červená.

Na zrnitém videu není vidět ani evidenční číslo vozidla, ani jeho registrační číslo. I to podle dopravního podniku komplikuje nezpochybnitelnou identifikaci spoje a řidiče. Vnitropodnikové vyšetřování proto pokračuje.

„Řidič, o kterého by mohlo jít, je na dovolené,“ řekl včera Deníku mluvčí dopravního podniku Jiří Holý.

Pokud se řidiči jeho provinění prokáže, hrozí mu jako zaměstnanci za porušení předpisů nejvyšší trest – ukončení pracovního poměru.

Zástupce tiskové mluvčí lounské policie Tomáš Krupička včera pro Deník řekl, že policie se případem zatím nezabývá.

„Podklady, které by mohly vést k zahájení vyšetřování, jsme ještě neobdrželi,“ uvedl.

Dopravní podnik označil chybu řidiče za lidské selhání, ne za systémovou chybu.

Všichni profesionální řidiči procházejí důkladným a pravidelným školením.

„Podle našeho dopravního inspektorátu patří řidiči Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova k téměř bezproblémovým a mají minimum přestupků,“ potvrdila mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová.

Někteří řidiči autobusů z Mostu a Litvínova patří k české špičce fair-play řidičů.

V dopravním podniku pracuje šest řidičů, kteří najeli 1 000 000 kilometrů bez nehody, tři řidiči 1 250 000 kilometrů a čtyři dokonce 1 500 000 kilometrů bez nehody.

Video z Loun také ukazuje, že přejezd přejíždějí nedovoleně i desítky osobních aut. „Když jsem jel do práce, nevěřil jsem vlastním očím, kolik aut přejelo, a tak jsem zapnul nahrávání a natočil je,“ řekl autor videa.

Redaktoři Mosteckého deníku se ve středu rozhodli ověřit, jak po Mostě jezdí řidiči autobusů. V době mezi půl jedenáctou a půl dvanáctou hodinou sledovali několik autobusů mosteckého dopravního podniku. Ani jeden z nich během této doby nepřekročil povolenou rychlost, ani se nedopustil žádného jiného viditelného přestupku. O deset kilometrů v hodině více, tedy šedesátkou, projížděl po třídě Budovatelů v jedenáct hodin řidič autobusu společnosti Kavka. Kameraman Deníku tuto skutečnost zachytil i na video, které můžete najít na našich internetových stránkách. Jiný vůz společnosti Kavka před časem vážně havaroval ve Velemyšlevsi, vážně se po nárazu do domu zranilo několik cestujících.