Dopravní policisté vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala o víkendu na ulici Moskevská v Mostě. Časně ráno po 5. hodině řidič osobního vozu značky Mercedes jel na křižovatku ve směru z ulice Jiřího z Poděbrad, kde odbočoval vlevo ve směru k třídě Budovatelů. Při jízdě vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do zábradlí u chodníku před prodejnou supermarketu. Ke zranění osob nedošlo. Policie u řidiče provedla dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem více než dvě promile alkoholu v dechu. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběrům. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a celkovou škodu odhadli na částku 70 000 korun. Případ je šetřen pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zloděj využil chvilky nepozornosti a odcizil mobil
O mobilní telefon přišel minulý týden jeden muž z Teplicka. Byl v Mostě pracovně v jedné provozovně. Na místě bylo několik lidí a jeden z nich zřejmě využil chvilky nestřeženého okamžiku a volně odložený mobilní telefon odcizil. Krádež telefonu poškozený ohlásil mostecké policie, která zahájila úkony ve věci podezření ze spáchání přečinu krádeže. Poškozený odhadl, že mu krádeží vznikla škoda ve výši 6000 korun. Po pachateli i telefonu policisté pátrají.

V cizí chalupě byl zloděj a zabydlel se tam
Nevítaného hosta v rekreačním domě odhalil jeden Mostečan. Zajel do Krušných hor na chalupu a tam zjistil, že mu kdosi vnikl do objektu a zřejmě tam nějakou dobu i pobýval, spal a hospodařil. Využíval elektrickou energii k topení a při odchodu si odnesl různé věci. Poškozený majitel zatím odhadl jen škodu na spotřebovaném elektrickém proudu na částku 5 000 korun. Další škoda vznikne na poškozených zámcích a odcizených věcech. Případem krádeže vloupáním se zabývají hamerští policisté.

Lup rozprodali, peníze utratili
Z trestného činu krádeže obvinila mostecká policie dva muže ve věku 19 a 25 let, mladší je z Mostu, starší z Teplic. Dvojice měla již v únoru v obci na Mostecku vniknout do kanceláře jedné organizace a uvnitř odcizit různou elektroniku a další věci. Hodilo se jim nářadí, hodinky i žehlička na vlasy. Odcizené věci v hodnotě 22 800 korun odvezli do Chomutova, kde některé prodali náhodným osobám a některé zastavili v jedné zastavárně. Utržené peníze údajně hned utratili v restauraci. Část věcí byla kriminalisty zajištěna. Policie dvojici stíhá ve spolupachatelství, vyšetřování obviněných probíhá na svobodě.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 23. května