Čtyřiatřicetiletý dělník, ze kterého se později stal drzý zloděj, měl zákaznici v Lomu původně jen vyměnit vanu. Žena s ním zřejmě během práce konverzovala a při tom se bohužel neprozřetelně zmínila, že půjde na čas do nemocnice. Řemeslníkovi, který si předtím už dobře prohlédl ženinu domácnost a věděl, že má v bytě drahé starožitnosti, se v hlavě najednou zrodil nápad, jak si přijít k mnohem větším penězům než jen poctivou prací.

„Když ženu lékaři hospitalizovali, tak využil její nepřítomnosti v bytě, vlezl oknem v koupelně dovnitř a odnesl si starožitné housle, mince a sošky za 260 tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Housle v zastavárně

Ukradené věci pak zloděj postupně rozprodával. Konkrétně housle šel zpeněžit do jedné z mosteckých zastaváren. Ke své smůle ale zavítal s kradeným hudebním nástrojem do provozovny zrovna v době, kdy tam byli i policisté v civilu, kteří na místě prověřovali jinou záležitost. Muž sice ze zastavárny ještě odešel v klidu a spokojený, že má kapse za svůj lup 600 korun. Kriminalistům se zdál ale podezřelý a prověřili si ho.

„Nyní je již pachatel trestně stíhán. Policejní komisař ho obvinil z trestného činu krádeže, vloupání a porušování domovní svobody. Jeho vyšetřování probíhá na svobodě. V případě uznání viny mu však hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ doplnila Bartošová.

Kriminalisté na případu nadále pracují. Čekají teď na vyjádření znalce, který ohodnotí odcizené starožitnosti. Podle majitelky měly mít například odcizené a znovunalezené housle hodnotu 150 tisíc korun.