Až v pondělí si vyslechne rozsudek padesátiletý Jiří Kutner z Litvínova na Mostecku, který je obžalován z vraždy 55leté ženy z Ústí nad Labem. Zločin měl spáchat již v červnu 1994. Případ byl ale objasněn až loni díky DNA. Kutner si v současné době odpykává 23letý trest za jinou vraždu. V roce 1999 zabil v Litvínově – Janově kvůli necelé čtyř tisícové penzi svoji 78letou babičku.

Případ 17let staré vraždy z Ústí nad Labem začal ústecký krajský soud projednávat ve středu. Kutner měl ženu uškrtit punčochou a odnést z jejího bytu hudební věž.

Obžalovaný nicméně tvrdí, že druhou vraždu nespáchal. U soudu prohlásil, že zavražděnou nezná, nikdy u ní nebyl. „Po šestnácti letech nalézt DNA na mých věcech je nesmysl,“ uvedl.

DNA experti objevili na tričku zavražděné, kde byla krev. Vzorky byly sice odebrány hned při nálezu mrtvoly, tehdy se ale testy DNA ještě nedělaly. V současné době se vracejí ke starým nevyřešeným případům a porovnávají stopy DNA s databází DNA odsouzených zločinců. Loni tak díky tomu nalezli shodu právě s odsouzeným Kutnerem, který v databázi figuroval.

František Roček, Monika Procházková