Páteční soud musel být odročen. Ženy totiž neměly své právníky, nyní je ale, z důvodu nastolení ochranné léčby, mít musí. Pokračování líčení se uskuteční v listopadu, podle soudkyně záleží, jak se k věci postaví ustanovení advokáti. Předpokládá však, že by již mohl padnout verdikt.

Pronásledování mladého Tomáše je snad nejznámější případ stalkingu v republice. Trvá již řadu let. Muž po celou dobu nemá soukromí.

Vše začalo v roce 2003 na maturitním večírku, kdy se Tomáš spolužačky Barbory zastal. Ona se do něj zamilovala a začala ho spolu s matkou stíhat na každém kroku. Dokonce se za ním vydaly i do Prahy, kam odjel studovat.

Matka s dcerou jsou v Mostě veřejnosti velmi známé. Všude chodí spolu a na ulici se často hlučně a vulgárně dohadují.

Soudní líčení jsou vždy velmi emotivní. Obžalované nechtějí v soudní síni novináře a hlasitě to na chodbě dávají najevo. Před objektivy fotoaparátů se často maskují šátky na hlavách a velkými tmavými brýlemi.

Barbora Kupková se obhajovala tím, že jí k pronásledování nutí její matka. „Já jsem z ní ve stresu. Ona mě týrá. Já jsem Tomáše několikrát prosila, aby jí řekl, že ho nemám ráda," obhajovala se.

Eva Kupková uváděla, že je lidé na ulici bijí a nadávají jim. Také se prý bojí o svou dceru, proto všude chodí s ní. „Oni jí vyhrožují, že si na ni počkají a odvezou ji autem," řekla.

U předchozího soudního líčení vypovídal i poškozený muž. Kromě popsání události, kdy ženy porušily zákaz přiblížení se k jeho osobě, vypověděl, že ho chování obou žen nejen velmi obtěžuje, ale zároveň z nich má i obavy. „Jsou agresivní. Viděl jsem, jak se navzájem strkají, vytrhávají si z rukou věci. Eva Kupková vláčela svoji dceru dokonce za vlasy. Barbora jednou napadla moji sousedku, která měla v ruce malé dítě," vysvětloval, proč má z žen strach.

Když Tomáš vypovídal, matka s dcerou musely odejít na chodbu, aby nedošlo k vzájemnému setkání a zbytečným konfliktům. Když však později ženy tlumočenou výpověď mladíka slyšely, opět se před soudem začaly chovat nevhodně.

Během čtení výpovědi se mladší Barbora náhle z ničeho nic svalila ze židle na podlahu a několik vteřin se ve vzteku válela po zemi. Dokonce se snad zahryzla do vlastní ruky. „Jsou to lži. Přála bych si umřít," úpěla.

Devětapadesátileté Evě Kupkové a osmadvacetileté Barboře hrozí za několikaleté nepříjemné pronásledování až tříletý trest za mřížemi.