Policie v Mostě obvinila 32letou ženu z Mostu z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Žena měla při poskytnutí sexuálních služeb okrást muže ze středních Čech. Muž ženu oslovil na silnici I/15 a domluvili si sex. Podnikavá žena stihla odcizit nepozorovaně volně položenou peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou. Muž odcizení peněženky zjistil poté, co chtěl ženě zaplatit a vyslovil podezření z krádeže. To žena odmítla a vozidlo opustila. Poškozený se obrátil na policii. Ta nepoctivou ženu vypátrala a nyní ji stíhá na svobodě. Jak naložila s odcizenými věcmi, policistům nesdělila. Někdo se však pokusil pomocí odcizené karty objednat neúspěšně zboží v hodnotě několika desítek tisíc korun přes internet. Případ je nadále v šetření kriminální policie. Poškozený muž vyčíslil škodu na částku 6 000 korun.

Další případy

Za volantem pod vlivem alkoholu
Na policejní kontrolu narazil 64letý muž z Chomutova na silnici v Krušných horách. Mezi obcemi Hora Svaté Kateřiny a Brandov řídil osobní vozidlo kolem 04. hodiny první den novém roce. Policie u něj provedla dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vyšší jak jedno promile. Policisté muži další jízdu zakázali a následně mu předali záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Římská svíce vážně poranila muže
První den v roce 2016 krátce před 02. hodinou vyjížděla mostecká policie k případu zranění muže zábavní pyrotechnikou. Hlídka na místě zjistila, že během novoročních oslav byl zraněn mladý muž z Mostu v ulici Fr. Čelakovského. Při odpalování římské svíce došlo k nekontrolované explozi, při které si muž vážně zranil ruku. Zraněný byl převezen do nemocnice a následně transportován na specializované pracoviště v Praze. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik. Zajistil dvě římské svíce, jednou použitou vybuchlou a druhou nepoužitou k dalšímu zkoumání.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 4. ledna 2016