Problémová mostecká rodina musí opustit garáže v lokalitě Kopisty, ze kterých si nelegálně udělala byt. Vystěhovat ji museli strážníci a policisté.

„Důvodem k zásahu byly obavy a stížnosti občanů, kteří měli v areálu garáží svůj majetek. Zároveń jsme tímto reagovali na žádost Stavebního bytového družstva Krušnohor, kterému neoprávněně obsazené garáže patří,” sdělil velitel mostecké městské policie Bronislav Schwarz.

Ve dvou garážích žila matka s druhem a dvěma chlapci ve věku 15 a 13 let. Kluci měli být zrovna doma na opušťáku z pasťáku. Rodina si prostory garáže snažila přizpůsobit normálnímu bydlení. Měla zde dokonce na černo připojenou elektřinu a životu nebezpečnou “koupelnu”. Ta se skládala z lavoru a jakéhosi “ohromného” ponorného vařiče.

V průběhu policejní kontroly přijeli v autě ke garážím ještě další tři muži. V jejich kapsách policisté objevili nože a injekční stříkačky. Dále policisté zajistili na místě různou elektroniku a jízdní kola. Je možné, že tyto věci byly ukradeny.

„V současné době zjišťujeme, zda věci nepocházejí z trestné činnosti a prověřujeme, jestli se osoby, které se na místě nacházely, nedopustily protiprávního jednání,” řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Co bude s rodinou dál, teď záleží jen na ni. Policisté ji upozornili, že do druhého dne musí prostory garáží vyklidit a opustit. „Strážníci všechny přítomné osoby informovali o možnosti jiného bydlení,” doplnil Schwarz z městské policie. Konkrétně mohou jít například bydlet do ubytovny pro neplatiče, která se nachází u chánovského sídliště. Dále třeba na soukromou ubytovny Viktor, nebo do ubytovny ve Velebudicích. Na všech těchto místech ale budou muset za noclech zaplatit.