„Nemá řidičák, má zákaz řízení, řídil opilý a po nehodě utekl,“ shrnula prohřešky mladého muže v tomto případu policejní mluvčí Ludmila Světláková. Výtečník teď čelí obvinění z přečinů neoprávněného opatření cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tři roky vězení.

Mladík si měl firemní auto půjčit bez dovolení. A to přesto, že není držitelem řidičského oprávnění, dokonce má zákaz řízení a byl ovlivněn alkoholem. Podle poznatků policie vyjel z areálu společnosti s úmyslem zajet do obce Souš. Na kruhovém objezdu křižovatek ulic Lipová, Topolová a Zdeňka Štěpánka nezvládl řízení a s vozem havaroval. Pak nechal auto autem a z místa utekl. Po chvíli ho však vypátrali v nedalekém sídlišti. Dechová zkouška ukázala více než dvě promile alkoholu. Ukázalo se také, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel platný od srpna roku 2019 na dobu 24 měsíců.

Na místě došlo k poškození části kruhového objezdu, svislé dopravní značky a nemalá škoda vznikla na samotném automobilu. Dohromady ji vyčíslili na 266 tisíc korun. „Silnice byla kvůli odstraňování následků nehody na poměrně frekventované křižovatce uzavřena na několik hodin,“ připomněla Světláková.

(ls)