Pod vlivem návykové látky narazil do zaparkovaného vozu
Přes tři promile alkoholu v dechu měl 44letý motorista z Mostu. Minulý týden řídil v Mostě osobní vozidlo tovární značky Škoda, nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného vozidla značky Nissan, které bylo odhozeno mimo komunikaci. Kdosi zavolal policii, která byla na místě během pár minut. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Mostečan se po poučení podrobil lékařskému vyšetření a odběrům. Vyšetřovatel mu sdělil podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ je šetřen ve zkráceném přípravném řízení.

Drzý zloděj okradl cyklistu
Na drzého zloděje narazil minulý týden jeden cyklista z Mostu. Se svým kolem jel v odpoledních hodinách přes park Šibeník. Hodlal se převléknout a sedl si na lavičku. Když si chtěl dát zpět na záda batoh, náhle mu ho kdosi vytrhl z ruky. Neznámý muž s lupem utíkal směrem do parku. Cyklista ho pronásledoval, ale posléze se vrátil zpět, aby ještě nepřišel i o kolo. Lapka mu kromě batohu ukradl peněženku, doklady, platební kartu a mobilní telefon. Poškozený krádež ohlásil mostecké policii a škodu vyčíslil na částku 10 000 korun.

Z bankomatu vybral peníze a záhy o ně díky dobročinnosti přišel
Neznámý pachatel okradl minulý týden muže, který si krátce před tím vybral peníze z bankomatu. Poškozený v centru města v pozdně noční době vybíral peníze, když ho krátce na to požádal neznámý muž o pár drobných. Oslovený mu chtěl vyhovět a neprozřetelně vytáhl celou peněženku. Během chvilky o ni přišel. Lapka mu ji vytrhl z ruky a utekl směrem k ulici Fr. Halase. Okradený ho nepronásledoval. Přišel i o mobilní telefon, osobní doklady a platební kartu.

V baru ukradl mobil, prý pro kamaráda
Policie v Mostě sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže 20letému muži z Kadaně. Ten byl minulý týden v jednom mosteckém baru. Tam si všiml na stole volně položeného mobilního telefonu značky Nokia, který odcizil. Poškozený muž, který v herně hrál na automatech, však krádež odhalil a dovtípil se, kdo mu mobil vzal. Přivolal policii. Ta na místě šetřením zjistila, kdo si telefon přivlastnil. Podezřelý muž ovšem mobilní telefon u sebe neměl. Předal ho svému kamarádovi, který hernu kvapem opustil. Policie nyní po odcizené věci pátrá.

Vandal poškodil telefonní automat a odcizil z něj speciální baterii
Škodu za více než 26 tisíc korun utrpěla telefonní společnost kvůli poškození telefonního automatu. Toho se dopustil neznámý poberta, který nezjištěným předmětem poničil zadní stěnu veřejného automatu a odcizil napájení elektroniky. Případem krádeže a poškození cizí věci se nyní zabývá obvodní oddělení policie v Mostě.