Kriminalisté se o zločinu dozvěděli náhodou. Respektive muž se k činu sám doznal. „Stalo se tak při vyšetřování jiné trestné činnosti ve středních Čechách,“ sdělila mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Kde je tělo?

Co se v roce 1999 na Mostecku konkrétně odehrálo, policie tají. Bartošová pouze uvedla, že muž měl svoji manželku usmrtit, nikoliv přímo zavraždit. Z toho by se dalo usuzovat, že nešlo o úkladný zločin.

Více světla do celého případu by určitě přinesla pitva těla. To však policie nemá. Muž sice kriminalistům prozradil místo, kde by se zesnulá měla nacházet. Má to ale háček.

„Udal pouze určitý prostor, ne však konkrétní místo,“ vysvětlila Bartošová s tím, že terén se během let změnil, což hledání ostatků znesnadňuje. „V současné době byla pátrací akce vzhledem k počasí přerušena,“ dodala Bartošová. Kde konkrétně policisté po těle pátrají, neprozradila.
Policie tělo ženy hledá již několik měsíců. Poprvé se o vyšetřování 11 let starého zločinu na Mostecku zmínila bez jakýkoliv dalších podrobností severočeská kriminálka už v září na tiskové konferenci.

Další vraždy

Policie na Mostecku vyšetřovala letos mimo již výše zmíněného zločinu z roku 1999 ještě dvě vraždy, respektive pokusy vražd.

První zločin se odehrál v dubnu v jednom mosteckém bytě. V půl druhé ráno tady měl 60letý opilý muž vniknout do pokoje své podnájemnice a pokusit se ji znásilnit. Přitom ji měl škrtit, bít a kopat do ní. Ženě se nakonec podařilo utéct a zavolat policii.

Šedesátiletý „pan domácí“ již stanul před soudem. Tvrdí, že prý chtěl ženu jen vyhodit z bytu, nikoliv jí ublížit. Rozsudek by měl padnout v lednu.
Další pokus vraždy se odehrál na Mostecku v červnu. Dvaatřicetiletý muž měl napadnout o rok staršího známého sekyrou.

Důvodem, proč pachatel na dotyčného zaútočil, měly být vyhrocené pracovní vztahy. Muž naštěstí útok přežil.