161 000 korun mělo zmizet z trezoru a zbytek (540 tisíc slovenských korun, 6 tisíc euro a 124 tisíc českých korun) byl odcizen z příruční poklady. Případ teď řeší soud.

Padesátiletá žena měla ve firmě na starost příjem a výdej hotovosti. V únoru 2008 nastoupila na dovolenou a pak začala být nemocná. Když ostatní zaměstnanci potřebovali nějaké peníze v hotovosti, tak obžalovaná, která jediná znala kód od tresoru, přijela do firmy a peníze jim předala. Většinou tak činila večer či o víkendu, protože měla mít psychické problémy, které se jí při setkání s více lidmi zhoršovaly. Podle svědků žena nikdy neměla zájem někomu svoji práci vysvětlit a předat, aby nemusela do firmy i ve svojí pracovní neschopnosti dojíždět.

Dvacátého května mělo ve společnosti dojít ke krádeži. Do kanceláří se měl vloupat neznámý zloděj, který vypáčil příruční trezorek jedné ze zaměstnankyň a odnesl si přes 548 tisíc korun.

„Když jsem přišla do práce, tak to tam zapáchalo, jako by někdo něco natíral. Pak jsme zjistili, že je u okna převrácená pixla a vypáčený trezorek,“ řekla ke krádeži jedna ze svědkyň.

Policie případ začala vyšetřovat a došla k závěru, že krádež byla fingovaná. Vedení společnosti nechalo udělat po krádeži inventuru, při které se zjistilo, že ve velkém trezoru (od kterého znala kód obžalovaná a nebyl nikterak poškozen) chybí dalších 160 tisíc korun.

Podezření padlo na v té době dlouhodobě nepřítomnou padesátiletou zaměstnankyni. Vedlo k ní několik indicií. Obžalovaná žena však u soudu jakoukoliv vinu popřela.

V celém procesu již proběhlo několik jednání. Další by se mělo u mosteckého soudu uskutečnit 26. listopadu.