Podle informací tiskového odboru magistrátu byl výtržník příznivcem Dělnické strany sociální spravedlnosti, který se chtěl na úřadě jako zástupce obviněného zúčastnit přestupkového řízení.

Oba muži přišli podle svědků do budovy magistrátu v poledne vybaveni fotoaparátem a nahrávacím zařízením. Zřejmě si chtěli celý průběh přestupkového řízení zaznamenávat, nebo dokonce už počítali s tím, že dojde k nějakému konfliktu. Mladý radikál měl následně začít dělat potíže hned u vstupu na informační recepci, kde se v neúřední dny musí každý návštěvník nahlásit a prokázat občankou.

„Podlezl turnikety a namířil si to přímo do kanceláře, kde probíhají přestupková řízení. Na podezřelé jednání ihned reagovala služba městské policie,“ uvedla Klára Vydrová z tiskového odboru magistrátu.
Mladíkovi se podařilo vyjet výtahem do třetího patra, kde se hodlal zúčastnit přestupkového řízení. Podle magistrátu se přitom stále choval agresivně. Dokonce měl zmuchlat a roztrhat spisový materiál, který byl součástí přestupkového řízení. Na strážníky, kteří ho dostihli a chtěli po něm, aby se legitimoval, údajně křičel a byl vulgární.

„Protože muž nereagoval na zákonné výzvy, byl strážníky za použití donucovacích prostředků zpacifikován. Zadrženého pachatele pak hlídka předala do rukou státních policistů,“ doplnila Vydrová.