Vedoucí obrnického policejního obvodního oddělení Zdeněk Zmrzlý si na nedostatek práce stěžovat nemůže, naopak. Jen za první tři měsíce letošního roku policisté řešili už 130 případů.

Policisté podle Zmrzlého velmi dobře spolupracují se starosty okolních vesnic. Jednou měsíčně se s nimi i osobně setkávají. Vyměňují si nejen informace, ale získávají i případné podněty k dalšímu prošetření. Nejvíce vedení obcí tíží dopravní přestupky, ale i majetková trestná činnost a další prohřešky. Obrničtí policisté úzce spolupracují rovněž s Městkou policií v Mostě a také s obecními policisty v Bečově.

„Tam například tamní strážníci narazili na muže, který nesl křovinořez. Nedokázal jim přesvědčivě vysvětlit jak k němu přišel a tak věc strážníci zajistili. Týden poté se na policii obrátil zahrádkář, že mu zloději vykradli chatku a mezi odcizenými věcmi byl i křovinořez. Dodatečně jsme tak odhalili, díky všímavosti strážníků, pachatele této krádeže,“ nastínil spolupráci šéf obrnických policistů Zmrzlý.

Podle jeho zástupce Petra Černého se nyní v obcích rozmáhají krádeže pohonných hmot z nákladních automobilů a krádeže pokácených stromů v lesích. „To je například současný problém v okolí Braňan nebo Želenic, kdy nám volají lidé z tamních obecních úřadů s tím, že jim mizí pokácené stromy z lesů.V Bečově si zase lidé stěžují na náctileté motorkáře,“ podotkl zástupce vedoucího Černý.

Na obvodním oddělení Policie ČR v Obrnicích nyní slouží jednadvacet lidí. Ve výkonu služby je také jedna policistka. „U nás v kolektivu slouží především služebně starší a tím pádem i zkušenější policisté s praxí od 10 do 15 let. Navíc mnozí mají místní znalost, když bydlí v okolí a tudíž se na ně obyvatelé více s důvěrou obracejí, což vidím jako velké pozitivum,“ řekl Zmrzlý.

Obrnickým policistům se loni podařilo objasnit 55 procent ze všech spáchaných trestných činů. Našli například pachatele opakované krádeže telefonních kabelů mezi obcemi se škodou za dva miliony korun.