Dostal podmínku, drogy dál prodával

Třiatřicetiletý muž z Litvínova prodával osobám z řad toxikomanů drogu pervitin ve stovkách případů. Látku poskytoval za finanční úhradu a se zákazníky se setkával v místě svého bydliště nebo na předem smluvených místech v okrese Most. Narkomany zásoboval psychotropní látkou od roku 2012 do současné doby. Policie ho obvinila ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a podala podnět na vazební stíhání. Obviněný byl letos v létě odsouzen za přečin nedovolené výroby k podmíněnému trestu, a přesto v trestné činnosti pokračoval. Soud muže poslal do vazby. Obviněnému hrozí až desetiletý pobyt ve vězení. Kde obviněný drogu získával, policii neuvedl.

Pervitin poslala do vězení

I 39letá žena z Mostu čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu, za který může soud uložit až desetiletý trest odnětí svobody. Navíc ji vyšetřovatel stíhá i pro přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněná, která je stíhána na svobodě, obstarávala a následně prodávala v několika případech pervitin různým osobám v desítkách případů. Policie u ní v místě bydliště našla přes 13 gramů pervitinu, který neoprávněně přechovávala údajně pro svoji potřebu. Jednomu svému známému, který je v současné době ve vězení, poslala balíček a do tuby s krémem na holení ukryla sáček s obsahem 1,5 g psychotropní látky. Droga k adresátovi však nedoputovala. Při preventivní kontrole byla podezřelá látka v balíčku odhalena pracovníky vězeňské služby.

Doma měl 42 gramů pervitinu, s drogou čile obchodoval

Ve vazbě skončil 36letý muž z Litvínova. Policie ho obvinila ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Kriminalisté šetřením zjistili, že Litvínovan v letošním roce drogu prodával ve stovkách případů. Některým osobám pervitin poskytl za různé protislužby. Policisté, kteří na případu pracovali, provedli koncem září v místě jeho bydliště v jedné obci na Litvínovsku domovní prohlídku, při které nalezli sáčky obsahující 42 gramů psychotropní látky a zabavili je. Orientační detekční zkouška zajištěné látky prokázala přítomnost metamfetaminu. Stíhanému muži hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

V podmínce páchal trestnou činnost

Ve vazební věznici nyní pobývá i další obviněný 33letý muž z Litvínova. Čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který může být odsouzen až desetiletým trestem odnětí svobody. Policisté ho obvinili za opatřování a prodej drogy ve značném rozsahu. Obviněný měl od loňského roku do současnosti obstarávat a poté prodávat ve stovkách případů drogu pervitin osobám závislým na návykových látkách. Pervitin prodával za rozličné částky na různých místech okresu, převážně však na Litvínovsku. Pachatel byl letos v srpnu odsouzen za přečin nedovolené výroby k podmíněnému trestu se zkušební dobou do roku 2015, v trestné činnosti však pokračoval nadále. Z tohoto důvodu vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí do vazby. Soud návrh státního zástupce akceptoval a vazbu uvalil.

Pervitin dával zdarma své bývalé družce

Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 30letého muže z Meziboří na Litvínovsku. Muž, kterému hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, je vyšetřován na svobodě. Podle kriminalistů měl muž po dobu pěti let obstarávat a poté poskytovat v přesně nezjištěném množství zadarmo pervitin bývalé družce. (ls, oh)