Dnes to sdělila mluvčí inspekce Radka Sandorová. Kriminalisté v souvislosti s loupeží, při níž přepadený utrpěl škodu přes 200 tisíc korun, zadrželi ještě další čtyři muže, z nichž jeden je bývalým policistou.

Státní zástupce v Ústí nad Labem zahájil trestní stíhání všech pěti podezřelých.

Podle Sandorové se loupež stala v dubnu. Pachatelé pod záminkou koupě zboží odlákali jednoho dne večer na odlehlé místo v Chomutově podnikatele z Mostecka. Když podnikatel společně s dalším mužem přijel, přepadla je čtveřice oblečená do policejních uniforem.

"Pachatelé předstírali policejní zásah. Za pomoci dvou střelných zbraní donutili vystoupit oba poškozené z vozidla. Poté je povalili na zem, přes hlavu jim přetáhli plátěné pytle, ruce jim svázali lepicí páskou a následně odvezli do lesa, kde je ve vozidle ponechali," uvedla mluvčí.

Podnikatel při přepadení přišel o zboží v hodnotě více než 200 tisíc korun a o 15 tisíc korun v hotovosti.

Policista, který pracuje na oddělení hlídkové služby, i další čtyři muži jsou podezřelí ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, informovala Sandorová. Dodala, že krajský ředitel ústecké policie byl o protiprávním jednání svého podřízeného informován.