Při přepadeních byl brutální, bankovním úředníkům a klientům vyhrožoval, nutil je ležet na zemi, držel jim zbraň u hlavy a v jednom případě dokonce vystřelil. Hrozí mu až dvanáctileté vězení.

Inspiroval se lupičem z médií

První loupež Krbec, který poslední roky pracoval u železniční policie v Praze, spáchal v březnu v Krupce na Teplicku. Přepadl zdejší pobočku Komerční banky. Ke zločinu se údajně odhodlal poté, co po něm chtěl jeho kolega z práce vrátit 30tisícovou půjčku a tlačil na něj, že pokud peníze nedostane, tak ho nechá vyhodit od policie.

Napadlo ho tedy, že by mohl přepadnout banku právě v Krupce. Z médií totiž věděl, že si odtamtud jistý pachatel v minulosti odnesl 800 tisíc korun.

Do banky měl následně přijít s plastovou maketou pistole. Se slovy: „Přepadení, nic nemačkejte a jděte dál od stolu," si vynutil na úřednicích 391 tisíc korun. Ředitelce pobočky navíc držel u krku nůž na koberce.

Do stejného peněžního ústavu se vrátil o necelý měsíc později, když po něm kolegové opět chtěli, aby jim splatil dluhy, a on neměl z čeho. Na loupež se měl vypravit s airsoftovou pistolí na kuličky a maskoval se malířským oděvem a respirátorem. Z banky si nakonec odnesl 135 tisíc korun.

Střelba z revolveru

Třetí přepadení spáchal obžalovaný v květnu 2011. Vyloupil pobočku České spořitelny v Oseku.

Opět se maskoval a tentokrát se oháněl už pravým revolverem, který si k tomuto účelu koupil. Zřejmě, aby přepadení dodal patřičnou váhu, jednou dokonce z pistole vystřelil a do prostoru pokladen nastříkal slzák. Vystrašené bankovní úřednice mu nakonec vydaly 336 tisíc korun.

Zhruba za měsíc se do pobočky osecké České spořitelny znovu vrátil a tentokrát si odnesl necelých 234 tisíc korun. Těchto peněz si už neužil. Při odjezdu z banky byl zadržel v obci Mariánské Radčice na Mostecku pracovníky policejní inspekce.

U soudu plakal

Obžalovaný Krbec, který je v současné době ve vazbě, se k přepadením u soudu s pláčem přiznal. Všeho litoval a omlouval se. Více nevypovídal, odkázal na výpověď, kterou učinil již dříve na policii. Hlavní líčení v případu je podle předsedy senátu Ivana Elischera zatím naplánováno do čtvrtka. Soud bude vyslýchat řadu svědků a znalce.