Mluvčí mostecké policie Alena Bartošová dnes ČTK řekla, že jsou obvinění kvůli propagaci hnutí směřujícímu k potlačení svobod člověka. Žena, které se mítinku účastnila také, je ze stejného přečinu podezřelá. Podle Bartošové další muž spáchal přestupek, protože neuposlechl výzev policie.

DSSS měla v centru Litvínova předvolební mítink hlavně na podporu svého lídra Tomáše Vandase, který zde kandiduje do Senátu. Vandas v tiskovém prohlášení označil zákrok policie za skandální. Podle něho totiž Dělnická strana nebyla zakázána, ale rozpuštěna, což umožňuje její název a symboly opět používat.

Nejvyšší správní soud rozpustil Dělnickou stranu rozhodnutím ze 17. února. V programu, idejích a symbolech strany nalezl xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus, tedy ideologii spojenou s Adolfem Hitlerem. Strana podle soudu podněcuje k násilí a usiluje o radikální změnu demokratického zřízení. Podle verdiktu také uměle vytváří pocity ohrožení, třeba ze strany cizinců a imigrantů. Stížnost proti rozpuštění pak na konci letošního května Ústavní soud zamítl.