Policisté pracovali na případech dealerství od začátku tohoto roku. „Odhalili čtveřici dealerů, další obvinění osob však nevylučují," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že nejdříve kriminalisté pracovali na dvou různých akcích, které postupně splynuly v jednu. „Souvisely spolu. Dealeři se vzájemně znají a někteří si drogy dodávali mezi sebou," pokračovala Světláková.

Prvním obviněným je třiadvacetiletý Mostečan, jenž měl loni a letos ve více jak 600 případech obstarat a následně prodat narkomanům za různé finanční částky pervitin. Policie ho zadržela v průběhu června. „Na základě výsledků šetření ho obvinila ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," řekla Ludmila Světláková.

Policie provedla v rámci akcí několik domovních prohlídek. Při jedné z nich zajistila v bytě otce tohoto třiadvacetiletého mladíka finanční hotovost, anabolika a sáček s bílou krystalickou látkou. „U té byla provedena orientační zkouška, která prokázala přítomnost psychotropní látky. Kde obviněný drogu získával, policii neuvedl," doplnila Světláková. Kriminalisté budou nyní zkoumat i původ zajištěných peněz. Zároveň prověřují podezření, že mladík drogu prodával i Němcům. Mostečan je nyní vazbě.

Policie obvinila i jeho devětapadesátiletého otce, jenž se také zapojil do distribuce. „Ten čelí obvinění z přečinu, za který může soud uložit trest odnětí svobody až na pět let. Obviněný měl též distribuovat pervitin, ne však v tak hojné míře jako jeho syn. Obviněný je stíhán na svobodě," zmínila mluvčí Ludmila Světláková.

Třetím obviněným je šestadvacetiletý muž z Mostu, jehož policisté zadrželi v červnu spolu s třiadvacetiletým Mostečanem. Podle vyšetřování měl od loňského léta do zadržení nejméně ve 140 případech distribuovat mezi narkomany pervitin a nejméně čtyřicetkrát prodat i marihuanu. Drogy prodával na různých místech v Mostě, v některých případech je podle policie „konzumentům" dával i zdarma. Stíhán je na svobodě.

Poslední dealer odhalený v rámci rozsáhlé akce nebyl v době páchání trestné činnost ještě ani plnoletý. „Vyšetřovatel ho obvinil z provinění nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a stíhá ho na svobodě," uvedla Ludmila Světláková. Mladík se soustředil čistě na dealerství marihuany. Měl ji v zhruba v 60 případech buď prodat, nebo poskytnout zadarmo. Hrozí mu odnětí svobody až na 2,5 roku.

Případ je nadále v šetření mosteckých kriminalistů.