Muž měl svých zvrhlým chováním obtěžovat v minulých dnech děti v blízkosti 10. základní školy. Zde se měl obnažovat a dokonce údajně i masturbovat. „K osobnímu kontaktu pachatele s dětmi nedošlo. Ty z místa, kde se muž pohyboval, utekly,“ sdělila k události mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Následně školáci o události informovali pracovnici dohledové služby městské policie, která dává pozor na bezpečí dětí u přechodů. Ta zavolala strážníky, kteří podle získaného popisu podezřelého zadrželi a předali státní policii.

Vzhledem k tomu, že 55letý muž byl policií o několik dnů zadržen znovu a opět právě kvůli údajnému zvrhlému chování, prověřovala policie, zda se nedopustil ještě dalších skutků. „Nebylo však zjištěno, že by měl na svědomí jinou trestnou činnost nebo přestupek,“ doplnila Světláková.

Pětapadesátiletý Mostečan nemá se svojí nezvládnutou sexuální touhou problémy poprvé. Strážníci se s ním setkali již před dvěma lety. Tehdy děsil děti u základní školy v Moskevské ulici. Stejně jako dnes se před školáky obnažoval.