Zbraně a trhaviny objevili náhodou městští strážníci. Muž, kterému výzbroj patřila, byl v těchto dnech policií obviněn z trestného činu nedovoleného ozbrojování.

Na nelegálně držené zbraně policie přišla díky obyčejného telefonátu o rušení nočního klidu. Strážníci po oznámení události vyjeli na místo a zazvonili u bytu, ze kterého se ozýval hluk.

Hlídce otevřel muž pod vlivem alkoholu. Při jednání s ním si strážníci všimli, že v jedné z místností je několik dlouhých střelných zbraní. Hlídka proto muže zajistila a o všem ihned informovala státní policie, která arzenál zabavila.

„Policisté v bytě zajistili samopaly, pušky, kulovou zbraň, náboje různé ráže a dvě výbušky. Zajištěné zbraně byly podrobeny balistické expertize, která zjistila, že všechny zbraně jsou střelby schopné. Výbušniny zneškodnil pyrotechnik,“ uvedla k případu mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.
Když se posléze policisté muže ptali, proč měl v bytě své přítelkyně uschováno tolik funkčních zbraní, měl pro ně překvapivou odpověď: „Jsem vášnivým sběratelem,“ řekl.