O smutném případu lidského hyenismu v úterý informovala policie, která po pachatelkách intenzivně pátrá.

Sedmdesátiletá žena se 18. září kolem půl deváté ráno vydala do centra Mostu nakoupit maso a dobít si telefon. Ve městě se však nevyznala, protože zde žije krátce. Když se snažila najít řezníka, tak se k ní připojily dvě dívky, kterým mohlo být mezi patnácti až osmnácti roky. Obě se ochotně nabídly, že stařence pomohou. Do prodejny masa skutečně zašly, pak se ale v hlavách mladých žen zrodil nápad, jak důchodkyni obrat.

Seniorku vlekly ulicí Budovatelů kolem tramvajových kolejí až na konečnou u dopravního podniku. Pak přes park Hrabák do lesa. Důchodkyni se to po chvíli už zdálo divné, a tak se ptala, kamže to vlastně jdou.

„Dívky jí sdělily, že její mobil nabijí ve vesnici, která je za lesíkem,“ řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Když byly slečny se stařenkou samy, tak ji jedna sebrala z krku dva zlaté řetízky. Pak dívky po sedmdesátileté ženě chtěly ještě dvě stě korun.

"Nakonec si vzaly z peněženky dvojnásobek a sebraly důchodkyni i mobilní telefon,“ doplnila Světláková.

Zlodějky pak z místa činu utekly a okradenou ženu, která v tu chvíli vůbec netušila, kde se nachází, nechaly v lese samotnou.

Viděli jste je? Ozvěte se

Seniorka se naštěstí dostala v pořádku zpět domů a případ ohlásila policii. Kriminalisté teď po dvou podvodnicích pátrají.

Podle získaného popisu byla jedna z nich vysoká asi 160 centimetrů, měla tmavé delší vlasy a na sobě riflové oblečení. Druhá dívka byla asi o deset centimetrů menší. Měla vlasy mahagonové barvy svázané do drdolu. Oblečená byla do bílé halenky.

„S důchodkyní obě dívky chodily po Mostě od půl deváté asi do půl desáté dopoledne. Na konečné tramvaje v místě, kde se vchází do lesoparku, měly v tu dobu plít záhony dvě dělnice. Policie v souvislosti s případem žádá tyto ženy či jiné svědky, kteří si seniorky a jejího doprovodu všimli, aby se co nejdřív přihlásili na policii a pomohli pachatelky najít,“ dodala mostecká mluvčí.