Osmatřicetiletého muže nemine soudní jednání.

Má rád auta

Pilný zloděj podle zjištění kriminalistů měl v Mostě a Litvínově odcizit tři motorová vozidla a také podvodně nakupovat elektroniku na úvěr.
V Litvínově koncem dubna odcizil uzamčený osobní automobil tovární značky Mercedes, se kterým odjel do Mostu a vozidlo tam potom odstavil. Kromě toho v Mostě se svezl s vozidlem značky Honda, které nechal stát bůhvíkde. Začátkem května řídil nákladní vůz, který ukradl na sídlišti Pod Šibeníkem. Automobil byl nalezen v centru města.

Podvodné úvěry

Kromě řízení aut, která mu neříkala pane, v dalších třech případech si podnikavý pachatel pořizoval elektroniku, kterou nakupoval na úvěr. V různých obchodech uzavřel tři smlouvy o poskytnutí úvěru.

Nejednalo se o maličkost, protože si na úvěr pořídil televizi, notebook a fotoaparát. Do smlouvy uváděl smyšlené údaje o zaměstnavateli a výši výdělku. Úvěry potom zapomněl splácet. Celkem obviněný napáchal škody za více jak 190 tisíc korun.

Policejní komisař podnikavce zadržel a podal podnět na vzetí do vazby. Zamřížovaný osud zloděje se nakonec naplnil, neboť osmatřicetiletý muž z Prahy byl nakonec do vazby eskortován a počká si na soud.

Na Mostecku zatím policie eviduje od začátku roku přes padesát ukradených aut. Kromě toho různých podvodů, kterých se dopustili podvodníci, podobně jako vazebně stíhaný muž z Prahy, za stejné období evidují policisté již přes dvacet.