„Motoristům způsobili škody přesahující sto tisíc korun,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Lapkové chodili krást hlavně v noci a vybírali si auta po celém městě. Z vozů pak odnášeli autorádia, nářadí, navigace, oděvy a další věci. V jednom autě se i chvíli povozili.

Dva muži z povedené pětice navíc okradli v červenci 43letého muže, který seděl na lavičce a nic netuše se s pachateli dal do řeči. „Tento muž přišel o mobilní telefon, osobní doklady a platební karty,“ doplnila Světláková.

Policie z lupu nic nezajistila. Zloději údajně vše rozprodali a peníze utratili. Policejní komisař všech pět pachatelů obvinil z přečinu krádeže, někteří navíc čelí ještě obvinění z neoprávněného užívání cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Krádeží věcí z automobilů na Mostecku přibývá. Od začátku roku drobní zlodějíčci, hlavně narkomané, vybrali v regionu už více než tři stovky vozů.
Policisté se proto snaží opakovaně apelovat na řidiče, aby zlodějům neulehčovali práci. Například uplynulý pátek v rámci preventivní akce zamířili na parkoviště u supermarketů a motoristům rozdávali nebo dávali za stěrače letáky. Na možnost vykradení auta upozorňovali hlavně řidiče, kteří si uvnitř vozu nechali nějaké věci. „Další podobné akce plánujeme,“ dodala Světláková.