Případ se stal již v neděli 14. srpna. Městská policie o něm informovala ve čtvrtek. Na případu pracují státní policisté. „Šetříme to jako podezření z krádeže vloupáním," řekla Mosteckému deníku mluvčí policie Ludmila Světláková.

Zatím není jasné, do jaké míry byl muž nebezpečný.

Co se stalo? Operační důstojník Policie ČR požádal dozorčího útvaru městské policie o vyslání hlídky do nemocnice, kde personál uzamkl v rentgenové místnosti neznámého muže, který se tam vloupal.

"Když personál muže uzamkl, oknem přelezl přes střešní plášť do druhé místnosti stejného oddělení. Strážníci muže omezili na osobní svobodě, zajistili u něj osm svazků klíčů, vizitky dětských sester, nůž, svítilnu a rukavice," sdělila mluvčí městské policie Ilona Kozlová.

Šestadvacetiletý pachatel si podle vyjádření strážníků myslel, že když si oblékne bílý plášť, bude pro ostatní pracovníky nenápadným kolegou.

Podle společnosti Krajská zdravotní, které nemocnice patří, se cizí muž v neděli odpoledne pohyboval v neveřejných prostorách. Byl zastižen v uzavřené části radiodiagnostického oddělení a s největší pravděpodobností se pokoušel o krádež.

"Díky ochotě a odvaze sanitáře, který přispěchal na žádost radiologických asistentek, byla tato osoba zadržena, respektive uzamčena v daném prostoru až do příjezdu policie," sdělil Mosteckému deníku mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Společnosti patří v regionu pět nemocnic. S případy krádeží se potýkají prakticky nepřetržitě a nejedná se jen o nahodilé krádeže, kdy, jak se říká, „příležitost dělá zloděje".

"Naše nemocnice jsou permanentně vystavovány i krádežím organizovaným. V posledních dnech čelila mostecká nemocnice sérii takových krádeží a nevylučujeme tudíž jejich souvislost s uvedeným případem. Pachatele se ale tentokrát podařilo chytit, počkejme proto, k jakým závěrům dojde policie," dodal Vondra.