Přestože mladý muž jakoukoliv vinu popíral, usvědčily ho výpovědi svědků. Od soudu odešel s podmínkou. Podle soudkyně a státního zástupce dostal ještě mírný trest.

Kadeřnický učeň, který měl podle posudku v učilišti nemalé výchovné problémy, měl v říjnu 2006 nabídnout před mosteckou speciální školou marihuanu teprve 14letému chlapci. Jednalo se o tři sáčky s konopím. Marihuanu našla při výuce u žáka učitelka.

Obžalovaný mladík u soudu jakoukoliv vinu popřel. Prý chlapce, kterému měl konopí dát, vůbec nezná. Státní zástupce při závěrečné řeči však uvedl, že je přesvědčen, že se mladík trestného činu dopustil. „Chlapec na policii řekl, že mu marihuanu dal Cíba, což je přezdívka obžalovaného. Při rekognici obžalovaného navíc poznal,“ uvedl.

Obhájkyně chtěla pro svého mandanta úplně zproštění viny. Vylíčila čtrnáctiletého chlapce, u kterého se sáček s drogou našel, jako nedůvěryhodného. „Řekl, že ani neví jak konopí vypadá a u soudu obžalovaného nepoznal. Několikrát byl řešen pro krádeže,“ tvrdila.

Soudkyně se však nakonec přiklonila na stranu státního zástupce a mladíkovi udělila dvouletý trest s odkladem na 18 měsíců. Při odůvodňování rozsudku mimo jiné řekla, že mladý muž může být rád, že ho obžaloba vinila „pouze“ z trestného činu nedovolené výroby a distribuce drog a nepřihlížela k tomu, že dal drogu mladšímu 15 let, což je přitěžující okolnost. „V celé věci mohl rozhodovat krajský soud v Ústí nad Labem a obžalovanému by hrozil i vyšší trest,“ objasnila soudkyně. Přihlédla také k tomu, že obžalovaný nebyl nikdy trestaný a v současné době řádně pracuje.

Rozsudek dosud nenabyl právní moci. Státní zástupce i mladý muž si ponechali lhůty na rozmyšlenou.