Soud totiž obžalovaného poslal do vězení na dlouhých 6 let. Vysoký trest dostal proto, že byl souzen jako zvlášť nebezpečný recidivista. Zákon totiž v několika případech už závažně porušil v minulosti a v současné době je jeho domovem zamřížovaná cela.

Co se stalo?

Podle obžaloby Bystrý v létě 2008 vtrhl ještě s dalšími dvěma svými známými v Litvínově na Mostecku na ubytovnu pro neplatiče U Bílého sloupu do pokoje 41leté ženy, začal jí nadávat a několikrát ji udeřil pěstí. Poté vzal z lednice osmnácticentimetrový nůž a namířil ho na dotyčnou s výhrůžkou, že ji oddělá, jestli nesežene 20 tisíc korun. Mělo se jednat o peníze na opravu rozbitého auta. Incidentu byl přítomný desetiletý syn a osmiměsíční dcera poškozené ženy.

„Řval, že je mě schopný zabít. Mlátil mě a fackoval. Pak vzal z ledničky nůž a namířil mi s ním na krk, pak i na břicho. Celé to trvalo asi deset minut. Po celou tu dobu vedle mě na posteli ležela moje malá dcera, starší syn se na to všechno díval,“ popsala před soudem útok žena.
Shodně líčil napadení také její syn. „Ten muž k nám do pokoje vlítl a začal mámu tlouct. Pak vzal nůž a křičel, že ji zabije. Máma brečela,“ uvedl chlapec.

Různé verze

Soudní senát si postupně od svědků vyslechl několik verzí, co se tehdy mělo na ubytovně vlastně dít. Podle jedné si obžalovaný ještě se švagrem poškozené přišli pro peníze, které žena slíbila dát na opravu auta, a nějak se k tomu poté neměla. Podle další se dotyční hádali kvůli pomluvám. Když měli svědci líčit samotný incident, tak „ztráceli“ paměť.

„Já nevím, proč šel obžalovaný k Andree na ubytovnu. Viděl jsem, jak ji dal facku, snažil jsem se ho od ní odtrhnout, on mě však odhodil. Víc jsem neviděl, pak jsem odešel. Jestli měl v ruce nůž, to si nepamatuji,“ řekl například mladík, který byl konfliktu přítomen a původně stál před soudem též jako obžalovaný. Viny byl ale nakonec zproštěn.

Činu litoval

Sám obžalovaný Bystrý před soudem připustil, že u ženy byl a hádal se s ní, popíral však, že by ji brutálně napadl či dokonce měl v ruce nůž.
„Šel jsem za ní, abych jí vynadal. Chtěl jsem, aby mě už nechala na pokoji, protože mě pomlouvala,“ vysvětloval.

V závěrečné řeči uvedl, že všeho, co se stalo, lituje. „Lituji, že jsem do toho bytu šel. Chtěl bych se omluvit, že jsem byl hrubý,“ řekl.

Rozsudek

Soudce s ním nicméně slitování neměl a poslal ho na 6 let do basy. „Obžalovaný se násilí dopustil na ženě a před dětmi. V minulosti byl již odsouzený za loupež, tedy závažný trestný čin. Senát má za to, že není možné uložit jiný trest,“ odůvodnil verdikt soudce. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.

Není bez zajímavosti, že ani napadená 41letá žena není žádný svatoušek. Již nějakou dobu sedí ve vězení. Soud ji za mříže poslal například za to, že na téměř tři dny opustila své dvě malé děti a nechala je bez dozoru právě na ubytovně U Bílého sloupu.