Na svědky marně čekal ústecký krajský soud. Předseda senátu Ivan Elischer proto musel ve čtvrtek dopoledne projednávání případu odročit až na květen.
Svědci měli vypovídat o tom, jak 11. září 2008 čtyřiadvacetiletý Emil Hájek vyhodil na janovském sídlišti manželku z okna. Ta devítimetrový pád přežila, ale dlouhodobě se léčila.

„Všem svědkům i oběti, tedy manželce Hájka, bylo včas doručeno předvolání, ale nepřišli a nenašla je ani policie,“ uvedl soudce Elischer.
Komunita na janovském sídlišti, do které patří obžalovaný Hájek a jeho žena, se vyznačuje lhostejností k právnímu systému. Předvolání k soudu, byť jen jako svědků, ignorují.

Jenže bez vyslechnutí svědků nemůže soud pokračovat v jednání. Obžalovaný suverénně tvrdí, že manželka skočila z okna sama kvůli tomu, že se bojí vězení kvůli krádeži.

Klíčové je proto svědectví nejen manželky, ale též ženy, která stála v osudný moment pod okny paneláku. Právě tato svědkyně měla totiž na vlastní oči vidět, jak obžalovaný rozbil okno a svoji choť vystrčil ven.