Pracovník herny prohrál na automatech firemní peníze během směny
Hře na automatech podlehl 33letý muž z Teplicka. V Mostě pracoval jako obsluha herny. V červenci zřejmě neměl co na práci a usedl sám k výherním automatům. Za směnu měl prohrát 18 000 korun. Peníze však nešly z jeho kapsy, na hry použil finanční obnos určený pro výplaty výher. Policie, která se případem zabývala, mladému muži sdělila podezření ze spáchání přečinu zpronevěry. Věc je šetřena ve zkráceném přípravném řízení.

Další případy zveřejněné dnes policií

Do domu šel krást, pak tam usnul a neprobudili ho ani policisté
Litvínovští policisté přistihli v litvínovské ulici Sukova ve sklepě obytného domu ležet muže, který nereagoval. Muže tam objevili občané domu v dopoledních hodinách poté, co zjistili, že ve sklepních prostorách je slyšet nějaký podezřelý zvuk. Nejdříve našli pohozené nářadí a poté objevili i ležícího muže na zemi, který vůbec na pokusy ho vzbudit nereagoval. Ani policistům se ho nepodařilo probrat, a protože měli obavu o jeho zdraví, na místo zavolali rychlou záchrannou službu. Ta muže odvezla do mostecké nemocnice. Policie při ohledání místa našla nářadí, které patřilo jedné obyvatelce a bylo jí vráceno. Na zemi byla i láhev s ředidlem. Policie pro provedeném šetření muži sdělila podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním, poškození cizí věci a porušení domovní svobody. Poškození majitelé domu vyčíslili škodu na osm tisíc korun.

Mladík bez řidičského průkazu havaroval s autem, měl alkohol v dechu
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky teprve 18letého mladíka z Mostu. Ten měl řídit v pozdně noční době v Mostě motorové vozidlo. Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vyjel vpravo mimo vozovku přes obrubník a narazil přední částí vozidla do betonových panelů. Šetřením policistů bylo zjištěno, že mladík není držitelem žádného řidičského oprávnění. Na místě se podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní a ukázala na hodnotu 1,5 promile alkoholu v dechu. Neřidič se podrobil lékařskému vyšetření a odběrům. Na vozidle vznikla škoda ve výši 20 000 korun.

Ze vzteku rozbil sklo u náhodného vozidla
Policie v Obrnicích sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a výtržnictví 23letému muži z Mostu. Ten měl tento měsíc ve večerních hodinách v jedné obci na Mostecku poškodit na ulici zaparkované vozidlo. Rukou udeřil do zadního skla a to rozbil. Na místě byl zadržen policií, skončil se zraněním ruky na ošetření v nemocnici a poté byl umístěn do policejní cely. Poškozením vozidla vznikla jeho majiteli škoda ve výši 8 500 korun. Muž byl v obci na návštěvě, ze které po hádce odešel. Zřejmě vztek a alkohol poté měly za následek jeho protiprávní jednání. Měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, při níž nadýchal 1,4 promile.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí mostecké policie