První svědek před soudem řekl, že se s Pfeiferem seznámil přes internetovou seznamku. „Chvíli jsme si psali. Po několika dnech jsem za ním přijel do Mostu. Styk probíhal v jeho bytě. Setkali jsme se asi ve 20 případech," popsal muž s tím, že kondom používali jenom při prvních stycích.

„Pfeifer říkal, že už se známe, že to není třeba," dodal. Anální i orální sex pak provozovali bez ochrany.

ŘEKLA JIM TO AŽ POLICIE

O tom, že má Pfeifer HIV, muž podle svých slov nevěděl. Obžalovaný přitom na začátku procesu tvrdil, že každému z partnerů dopředu řekl, že je nakažený. Při výslechu svědka ale mlčel. Jeho výpověď nenapadl.

Také druhý svědek, který se s Pfeiferem setkal dvakrát v jeho bytě, trvá na tom, že ho muž o své nemoci neinformoval. S Pfeiferem se seznámil na přelomu roku 2013 a 2014.

„Výslech svědků je klíčový, protože může potvrdit nebo vyvrátit, zda své kontakty obžalovaný poučil o svém zdravotním stavu," řekl předseda trestního senátu Ondřej Peřich k dvoudennímu výslechu svědků.

Svědecké výpovědi zatím ukazují, že o viru HIV se oběti dozvěděly až od policie. Zda rozsudek padne ještě tento týden, bude zřejmé během čtvrtečního jednání. Zdeňkovi Pfeiferovi hrozí až 12 let vězení.