Neznámý pachatel rozbil boční okno auta s takovou silou, že narušil rám i vnitřní stranu dveří. Škoda se vyšplhala na 22 tisíc korun. Auto bude týden nepojízdné.

Podle majitele se jeho auto stalo terčem podivného sériového řádění, které souvisí s událostmi o předminulém víkendu: někdo rozbíjel auta, ale nevykrádal je. „Myslím si, že to navazuje na případy, o kterých jste psali. Ten, kdo to udělal, ani nám nic nesebral, jen poničil vůz. Vše v něm zůstalo,“ řekl Mosteckému deníku. Nabádá ostatní řidiče, aby si dali na svá auta pozor.

Vůz stál v ulici Lidická na sídlišti Výsluní (Šestistovky). Vladimírův soused v pátek po šesté hodině ráno zahlédl, jak od rozbitého okna odbíhá podezřelý muž. Podle výpovědi svědka bylo podezřelému přes dvacet let, byl snědé pleti, měl na sobě černou pletenou čepici, černou bundu, modré rifle a byl přibližně 175 centimetrů vysoký.

Nechat opuštěné auto na ulici je teď větší riziko. Policie v únoru prorokovala, že změna systému sociálních dávek, snižování příjmů obyvatelstva a narůstání zadluženosti rodin zhorší bezpečnostní situaci na Mostecku. Očekává se víc vandalství a krádeží.

V noci, před poškozením vozu Hyundai, někdo vnikl do zaparkované škodovky. „Odcizil z ní panel s autorádiem a zabudovanou navigací. Poškozený motorista vyčíslil škodu na 25 tisíc korun,“ oznámila policejní mluvčí Ludmila Světláková.