Neznámý cestující neměl lístek a napadl průvodčí
Policie v Mostě šetří napadení průvodčí, ke kterému došlo ve vlaku. Před stanicí Třebušice na Mostecku žádala průvodčí lístek na mladíkovi. Ten ho však neměl a nehodlal ani za lístek platit ve vlaku. Nakonec průvodčí před několika svědky uhodil do tváře a na zastávce vystoupil rychle z vlaku. Napadená vyhledala lékařské ošetření. Policie po mladíkovi pátrá.

Další případy

Zloději hledali cukroví, jeden uspěl, druhý měl smůlu
Chuť na cukroví si nenechali ujít dva lapkové. Jeden vnikl již po vánocích tento týden na lodžii domu v Hamru a odtud odcizil přepravku s pěti kilogramy cukroví. Přepravku pak odhodil, cukroví si odnesl. Poškozený majitel odhadl škodu na částku 1 000 korun. Neúspěchem skončila výprava jednoho mladého Mostečana. První svátek vánoční vylezl v mosteckém sídlišti Pod Šibeníkem na balkón v prvním patře a odnesl dvě krabice s vánočním pečivem. Po pár minutách ho zadržela hlídka policistů. Případem krádeže a porušování domovní svobody se nyní zabývá mostecká policie. Podezřelý muž byl zadržen a lup, který byl částečně poškozený, zajištěn.

Zloděj zavítal do hor
Neznámý zloděj kradl v horské oblasti Krušných hor. V noci na pondělí vnikl násilím do stodoly na oploceném pozemku a poté odcizil dvě jízdní kola, sekačku a další různé nářadí, vše v hodnotě 32 tisíc korun. Vloupal si i do uzamčené kůlny u rekreační chalupy, ve které nikdo nebyl, a z ní odnesl křovinořez a sekačku. Celkem lapka způsobil škodu za více jak 83 000 korun. Případem krádeže se v současnosti zabývají policisté z policejní stanice Nová Ves Horách.

Do obchodu se přišel obléct, platit však nehodlal
Nové oblečení si hodlal pořídit 29letý muž z Teplicka. Po svátcích tento týden přijel do Mostu. Zavítal do jednoho supermarketu a z nabízeného zboží si vybral košili a kabát v celkové hodnotě 1 378 korun. Zašel do zkušební kabinky a oděvy si oblékl na sebe. Poté zamířil k pokladně a prošel bez placení. Jeho úmysl však neunikl pozornosti tamního detektiva, který podezřelého zadržel. Přivolaná hlídka muže převezla na policejní oddělení a tam mu s ohledem na minulý trest sdělila podezření ze spáchání přečinu krádeže. Muž je v podmínce a přesto opět kradl. Lup byl zajištěn, podezřelý ho poškodil.

Zdroj: Ludmila Světláková, Policie ČR Most, 30. prosince