Podle statistiky dopravních policistů se za uplynulý půlrok stalo v celých severních Čechách – tedy v Ústeckém a Libereckém kraji – těžko uvěřitelných 1 422 dopravních nehod, jejichž hlavní příčinou byla právě nepřiměřená rychlost. V Ústeckém kraji má smutné prvenství v těchto bouračkách chomutovský region. Zde byla jako hlavní příčina nehod stanovena příliš rychlá jízda řidiče ve 136 případech. Na Lounsku se kvůli razantnějšímu sešlápnutím plynu motoristou stalo 135 kolizí.

Na třetím místě je Litoměřicko se 132 nehodami. Teplice se „pyšní“ 128 nehodami, které se staly kvůli vysoké rychlosti. Na Děčínsku se ze stejné příčiny odehrálo 104 kolizí, v Ústí rovná stovka a na Mostecku bylo kvůli vysoké rychlosti 96 dopravních nehod.

Vzhledem k tomu, že se od letošního roku již nemusí hlásit povinně všechny dopravní nehody, statistiky jsou navíc ještě zkreslené, takže skutečná čísla by zřejmě byla ještě vyšší.

Velkou rychlost bohužel doprovází ruku v ruce alkohol.

Za první pololetí letošního roku bylo v Ústeckém kraji podle údajů severočeské policie evidováno 210 případů nahlášených dopravních nehod, při kterých byl řidič pod vlivem. Nejvíce řidičů, kteří si před jízdou přihnuli a havarovali, bylo nahlášeno z litoměřického regionu – 42 případů.

Chomutovsko a Děčínsko se dělí o druhou příčku. V každém z těchto regionů se stalo 34 dopravních nehod, při nichž měl řidič „vypito“.

František Roček, Monika Procházková