Loni v prosinci měl ještě společně se dvěma neznámými pachateli přepadnout v Litvínově v Mostecké ulici 26letého mladíka, obrat ho o peněženku, a pak ho s nožem u krku důrazně varovat, aby mu nechodil za jeho přítelkyní.

Obžalovaný před soudem vystupoval velmi sebevědomě. Rezolutně tvrdil, že nic neuděl. Soudci ochotně vysvětloval, jak se celá věc podle něj má. Objasňoval své úsměvné milostné avantýry, které v celém případu hrály poměrně podstatnou roli.

Slovák měl v Litvínově žít na ubytovně s přítelkyní Ilonou, která ale v době spáchání činu byla už jeho expřítelkyní. Přesto mu mělo na ní záležet a nelíbilo se mu, že za ní začal chodil 26letý mladík. Byl to prý feťák a Iloně kvůli němu hrozilo, že ji vyhodí z ubytovny. Muži proto skutečně řekl, aby se u ženy neukazoval. Rozhodně ale u toho prý nedržel nůž v ruce a neukradl mu peníze.

„Vždyť on to je takovej chudák. Fetuje. Nemá, kde být, protože ho vyhodila rodina. Proč bych to dělal?“ hájil se obžalovaný. Dodal, že pokud by chtěl někoho obrat o peníze a zmlátit ho, neměl by navíc zapotřebí si k tomu vzít na pomoc další dva kumpány. „Já jsem dělal závodně box. K tomu, abych někoho zbil, nikoho dalšího nepotřebuji,“ tvrdil.

Podle něj je celá obžaloba jen výmysl poškozeného, který se mu chtěl pomstít, respektive ho dostat do vězení, aby mohl v klidu žít právě s jeho tehdy expřítelkyní, která je v současné době ale opět již jeho legální družkou. „Chce mě dostat do kriminálu, aby si Ilonu mohl vzít,“ vytasil se s vysvětlením, proč si podle něj muž vymýšlel.

Na inkriminovanou hodinu, kdy měl poškozeného přepadnout, má podle svých slov dokonce alibi. Zrovna prý vařil rýži u své tehdejší druhé přítelkyně, se kterou ale dnes už není.

Jestli obžalovaný mluví pravdu nebo si jen fikaně vymýšlí báchorky, soud zatím neví. Jako svědkyně sice byla do soudní síně předvolána obžalovaného družka, ta ale využila svého práva nevypovídat. Další svědci a ani poškozený muž nedorazili pro jistotu vůbec.
Hlavní líčení bylo proto odročeno na květen.