Dealer se „neobtěžoval“ žádným pokoutným nabízením pervitinu na rohu ulice neznámý lidem, ale fungoval pro známé na zavolání. Se svými zákazníky se vždy domluvil po telefonu, kde se setkají, a tam jim fet přinesl. K „obchodní transakci“ většinou docházelo v hernách nebo na ulicích.

„Podle zjištění kriminalistů poskytl muž narkomanům drogu asi čtyřistakrát. Za dávky si účtoval od 200 do 1 500 korun,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Vyšetřovatel 30letého dealera obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. „V případě uznání viny hrozí pachateli až desetiletý trest, protože byl za drogový delikt v posledních třech letech již odsouzen,“ doplnila Světáková.

Varna v paneláku

Maximálně na pět let si může jít sednout do basy dvojice, která měla feťáckou laboratoř v mosteckém paneláku. Podle zjištění policistů 36letá žena a 41letý muž „vařili“ pervitin v kuchyni a obýváku třípokojového bytu.

„Policisté v těchto místnostech našli předměty a chemikálie, které jsou k výrobě drogy používány, což následně potvrdila i expertíza,“ uvedla k tomu případu policejní mluvčí.

Dvojice „vařičů“ je na rozdíl od 30letého dealera pervitinu vyšetřována na svobodě.