Demoloval byt, následně svoji 63letou matku, u které se zdržoval, udeřil sekyrou. Zkrotila ho až přivolaná hlídka strážníků „V současné době pachatel již sedí ve vazbě,“ řekla v pátek mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Případ se stal v úterý 30. srpna v jednom z bytů v mosteckém domě v ulici Kalicha. „Mladý muž nejprve opakovaně vycházel na chodbu a bouchal na dveře sousedů i své matky. Následně začal demolovat nábytek v bytě. Matka svému synovi chtěla v jeho počínání zabránit, dostala z něj ale strach a raději se schovala do ložnice, kam ji nakonec rozzuřený muž následoval,“ popsala, co se v bytě dělo Bartošová.

Agresivní feťák měl své matce přikázat, aby si sedla na gauč a byla zticha. Vyhrožoval, že ji zabije. „Náhle sekyru otočil tupou stranou proti vystrašené matce a praštil ji do hlavy. Pak pokračoval v ničení bytu, mezitím ženu ještě nakopl,“ doplnila Bartošová.

Zraněné a vystrašené ženě se nakonec podařilo utéct z dosahu rozlíceného syna k sousedce. Ta pak zavolala městskou policii. Když na místo strážníci dorazili, agresivní narkoman jim též vyhrožoval zabitím. Na žádný útok ale neměl čas. Během chvíle skončil na zemi s pouty na rukou.
Policejní komisař 31letého muže obvinil hned ze tří trestných činů „Hrozí mu až desetileté vězení,“ doplnila Bartošová.