Mostečtí kriminalisté objasnili loňské případy, kdy neznámý pachatel v Mostě maloval nacistické symboly na veřejnosti.

Vyšetřovatel nyní obvinil z poškození cizí věci a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka mladíka, kterému nebylo ještě 18 let, a 20letého muže z Mostu. Podle kriminalistů měl mladistvý v loňském roce v ulici Čsl. armády poškodit dlážděný a asfaltový chodník u obytných domů tím, že na ně nastříkal stříbrnou barvou starogermánské runové znaky v podobě symbolů „SS“ a někde je doplnil hákovým křížem.

Je to macek, žádná malinká svastika nakreslená puberťákem na chodník. Provokativní výzdoba je na paneláku u 18. ZŠ  v Mostě. Až půjdou děti v září do školy, bude těžké při dějepisu odsuzovat fašismus, když se venku směje na školáky.
Policie chytila autora velké svastiky na paneláku v Mostě

Stejné obrazce se podle policie našly ve stejnou dobu i v ulici Vítězslava Nezvala na chodníku poblíž základní školy. Symboly SS a hákový kříž se objevily i na billboardu jedné soukromé firmy, který byl zavěšený na zdi výměníkové stanice v ulici Maxima Gorkého. I ty tam měl nastříkat stříbrným sprejem mladistvý.

Společnými silami měla dvojice v ulici Vítězslava Nezvala poškodit stojící stavební stroj. Hákové kříže a symboly „SS“ nastříkali na skla bagru i na plechové části karosérie. "Poškození vyčíslili škody na celkovou částku přesahující 26 tisíc korun," informovala mluvčí policie Ludmila Světláková.

Rekordní ostuda. Symbol nacismu na Benediktu v Mostě. Máte z toho divný pocit? Takovou svastiku neměla ani Hitlerova rezidence Orlí hnízdo.
Hákový kříž velký jako pískoviště vítal děti na hřišti v Mostě