"Za každé čtvrtletí roku je přijato zhruba 1500 oznámení na linku 156," uvedl Luboš Trojna, mluvčí Městské policie v Mostě.

O tom, že oznámení jsou smysluplná a přispívají ke zvýšení bezpečí ve městě, svědčí i následující případy:

Dne 8. 4. 2008 se na linku 156 obrátil v ranních hodinách personál hospicu s tím, že u objektu k nemocnici je v oplocení uvízlá srnka. Strážníkům se po chvíli podařilo vyplašené zvíře vyprostit a vypustit do přírody.

Oznámení občana na linku 156 o poškozování městského majetku bylo důvodem pro kontrolu skupinky mladíků v ul. J. Ševčíka. Protože jeden z mladistvých jevil známky požití alkoholu, dali mu strážníci „dýchnout“. Domněnku si potvrdili, strážníci mladíkovi při orientační dechové zkoušce naměřili 1,296 promile. Při ověřování totožnosti dalších osob vyšlo najevo, že jeden z mladíků je v místním pátrání PČR. Strážníci věc předali policii.
Na linku 156 se dne 9. 4. 2008 obrátila v odpoledních hodinách paní, která našla v oblasti ul. Hutnická několik párů lyží. Protože se na místě nepodařilo ani v součinnosti s policií zjistit další informace k nálezu, skončí lyže značek ATOMIC, ROSSIGNOL, SALAMON a DYNASTAR na Magistrátu města Mostu, ul. Pionýrů, oddělení ztrát a nálezů.
Na linku 156 oznámil dne 9. 4. 2008 krátce před půlnocí anonym, že před jedním z domů v ul. Česká se pravděpodobně někdo pokusil vloupat do zaparkovaného osobního vozu. Na místě strážníci skutečně objevili osobní vozidlo zn. Peugeot, které mělo rozbité pravé přední okno. Při prohlídce širšího okolí strážníci zajistili 19 a 20letého muže, kteří odpovídali popisu pachatelů. Anonymním volajícím byli následně i identifikováni pomocí zpětného dotazu. Strážníci muže předali policii.
Na lince 156 přijal operační dozorčí dne 9. 4. 2008 krátce před půlnocí oznámení o zmatené ženě pohybující se po nádraží. Při kontrole totožnosti strážníci zjistili, že 28letá žena je v celostátním pátrání PČR. Strážníci ji předali policii.
Dne 10. 4. 2008 po půlnoci přijal strážník na služebně v NsP Most oznámení o útěku pacienta z nervového oddělení. Při kontrole budovy společně s lékařem se 47letého pacienta podařilo zajistit. Ten se při útěku poranil o jím rozbíjené skleněné výplně dveří. Protože na místě došlo k poškození cizí věci a tím ke škodě na majetku, předali věc strážníci policii.