Zlodějka či zlodějky řádily v Centralu v posledních dnech konkrétně dvakrát na dámských záchodcích. V jednom případě přišla žena o celou kabelku, ve druhém o telefon. Obě krádeže byly přitom otázkou nanejvýše pár vteřin.

První okradenou byla starší žena, která nechala své mladší příbuzné pohlídat svoji tašku před tím, než si zašla na toaletu. Mladší žena ale šla vykonat potřebu též a kabelku uvnitř kabinky zapomněla.

„Když starší žena zjistila, že dívka její tašku nemá, tak se společně vrátily do kabinky WC a prohledaly ji, ale tašku už nenašly,“ řekla k případu mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Zlodějka, která kabelku vzala, ale zřejmě z lupu příliš nadšena nebyla. V tašce totiž našla jen platební kartu a doklady. Poškozená žena teď bude mít spoustu práce s vyběháváním nových legitimací a průkazů.

Druhá okradená žena přišla na dámských toaletách v Centralu o mobilní telefon za 6 tisíc korun. Telefonovala totiž zrovna ve chvíli, kdy si chtěla začít mýt ruce. „Telefon pak položila na umyvadlo, kde ho zapomněla. Když zjistila, že jí mobil chybí, tak se na toalety se pro něj vrátila, už tam ale nebyl,“ uvedla k druhému případu Světláková.

Zloději v rolích cestujících

Policisté na Mostecku od začátku roku (leden a únor) vyšetřovali už 40 krádeží. Zloději občany obrali o věci za 140 tisíc korun.

Lapkové okrádají lidi nejen v obchodech, ale i v tlačenicích na ulici, na zastávce či v autobuse, tramvaji a vlaku.

Právě ve vlaku přišla minulý týden o peněženku mladá dívka. „Když nastupovala, tak ucítila, že ji kdosi zatáhl za kabelku. Otočila se, ale nikdo podezřelý za ní nestál. Ve vagónu však zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka,“ popsala krádež Světláková.

Další zloděj obral mladíka na zastávce autobusu u mosteckého nádraží. Vmísil se mezi cestující a muži vytáhl z tašky mobil za 4 tisíce korun. To, že byl okraden, mladík zjistil až v autobuse, když uviděl otevřenou tašku.

Kabelky na vozících

Osudnou chybu pak opakují některé ženy, když v obchodě nakupují. Aby si ulevily, věší své tašky na madlo u nákupního vozíku. Pak na kabelku na chvíli přestanou dávat pozor a nestačí se divit. Zloději totiž stačí jen pár sekund na to, aby se tašky zmocnil. „Konce minulého týdne takto přišla o svoji tašku s doklady, šperky a penězi žena v obchodě v centru Mostu. Zloděj jí způsobil škodu za 16 tisíc korun,“ doplnila Světláková.

Kolik bude okradených?

Přestože policie pravidelně na občany apeluje, aby si dávali na věci pozor a nedávali šanci zlodějům, kapsáři mají stále žně. Pokud by se opakovala situace z loňska, tak během letošního roku oberou hbité prsty lapků o věci na Mostecku ještě dalších minimálně 70 lidí.

Za celý rok 2009 totiž mostecká policie vyšetřovala celkem 119 případů kapesních krádeží a krádeží na osobách. Z tohoto počtu policisté objasnili pouhých 37 skutků.