Otakar T. bydlel v Mostě na ubytovně Domino, která slouží z části pro sociálně slabé občany a z části jako hotel pro turisty a dělníky, kteří jsou v Mostě za prací.

„Já bych to ani nevěděla, kdo to je. Kdyby mi to tady jedna drbna neřekla. On mi přišel takovej strašně nenápadnej. Vzal si klíče a šel,“ řekla včera Deníku žena.

Dodala, že muž bydlel na ubytovně asi měsíc. Nežil prý v části, která je určena pro sociálně slabé občany, ale v hotelovém sektoru, který se nachází v jedenáctém a dvanáctém patře.

„Teď tam nahoře v pokojích ale nikdo není a stejně vám k němu nikdo nic neřekne. Opravdu byl hodně nenápadný,“ dodala vrátná.

Její slova potvrdilo hned několik mužů, které Deník oslovil, když zrovna vcházeli do ubytovny. „Jo slyšel jsem včera ze zpráv, že je ten podezřelý z Mostu, ale že bydlí tady, to teda nevím,“ uvedl muž ve středních letech s knírkem.

Další dva zanedbaní muži ve vytahaných kalhotách a svetrech o Otakaru T. a případu Anička nevěděli skoro už vůbec nic. „Cože? O tom nic nevíme,“ reagovali na dotaz Deníku, zda podezřelého muže neznali. Podle vrátné je jedině dobře, že místní sociálně slabí nájemníci o Otakaru T. nevědí. „Ty by ho byli schopni lynčovat, kdyby se dozvěděli, kdo to je a z čeho je podezřelý,“ tvrdila.

Problémy s Otakarem T. neměli ani jeho spolupracovníci. Nebo o nich alespoň nehovořili. V restauraci Luna v Mostě, kde společně popíjeli ve středu odpoledne, než si pro podezřelého přišli policisté, Deníku prozradili, že si od jednoho z nich vzal tři sta korun na útratu, a v klidu s policisty odešel.