"To už snad není možný, lidi nevidí, že s ním chodím ven večer, když už tady nikdo není, aby mohl běhat,“ vykřikoval Ernest Bažo majitel psa.

Na psa se ve čtvrtek přijel podíval veterinář, kterého doprovázela policie. Psa chtěli původně odvézt do útulku. Nakonec však majitel dostal ještě poslední šanci. Pokud se vše nezlepší do 14 dnů pes bude nekompromisně odvezen. „Pes není v podvyživeném stavu, ale tento způsob chovu je absolutně nevyhovující. Výkaly musí okamžitě pryč, bouda se musí zvětšit a do kotce se musí umístit dřevěná podlážka. Pes musí dostat vitamíny, aby se mu zlepšila srst,“ nadiktoval přítomný veterinář majiteli Ernestovi Bažovi podmínky nápravy.

„Lidé si na to stěžují, chodí kolem a vidí v čem ten pes žije. Proto jsem vše sjednal, aby se sem přijel podívat veterinář,“ říká starosta Bečova Václav Turnovský.

„Mám ho odmalička. Chtěli ho utratit, protože byl nejslabší štěně. Já si ho vzal a zachránil a teď mi ho chtějí vzít. Nic jsem nezanedbal, dávám mu žrát a venčím ho,“ brání se Ernest Bažo.

Kontrola zde byla již v prosinci, už tehdy prý veterinář nařídil majiteli výběh přebudovat, vyčistit a psovi dávat lepší stravu s vitamíny. Nic se však podle přítomných nezměnilo. přesto však dostal Baronovo páníček poslední šanci.