V bloku 604 v ulici Kpt. Jaroše došlo v jedné domácnosti k velké rozepři, která málem skončila zabitím člověka.

Událost se stala ve středu kolem osmé hodiny večer. Podle policejní verze, se kterou začíná vyšetřování, se sedmačtyřicetiletý muž hádal se svou družkou. Její jednadvacetiletý syn se jí zastal. Starší muž na něj zaútočil nožem a začal ho bodat. Mladík začal z bodnořezných ran krvácet. Přijeli zavolaní městští strážníci a státní policie.

Situaci se hlídkám podařilo zklidnit a násilníka od pobodaného a dalších lidí izolovat. Policisté poskytli zraněnému první pomoc. „Udržovali ho při vědomí do příjezdu sanity," sdělila ve čtvrtek ráno Mosteckému deníku mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Sanita odvezla mladíka do nemocnice. Násilník skončil v policejní cele, kde je dosud. Je podezřelý ze zločinu těžké ublížení na zdraví. Hrozí mu tři až deset let vězení.

Začaly úkony trestního řízení. Policie musí podezřelého vyslechnout. Ve čtvrtek ráno ještě nebyl z ničeho obviněn. Jisté je, že při útoku byl pod vlivem alkoholu. Prokázala to dechová zkouška po jeho zadržení.

Událost oznámila na tísňové lince 156 jedna žena, která na městskou policii čekala a vše jí popsala. Hlídka spatřila u venkovního schodiště několik osob, které zraněného ošetřovali. Strážníci zjistili, že muž podezřelý z pobodání je ještě v bytě. Zavolali sanitu a další pomoc včetně psovoda. Podezřelého, který z bytu odcházel, se pokusili na schodech výzvou zastavit, ale neposlechl a choval se k hlídce agresivně. "Museli jsme použít donucovací prostředky, muž byl spoután," sdělila Mosteckému deníku mluvčí městské policie Ilona Kozlová.

Na případ redakci upozornil jeden ze čtenářů Mosteckého deníku, který na sídlišti bydlí.