Čin se stal v září 2008. Muž nejprve napadal manželku slovně. Urážel ji a vyhrožoval jí zabitím. „Manželka se před ním schovala v jednom z pokojů bytu a zatarasila stolkem dveře do pokoje,“ popsal Knötig. Pachatel ale rozbil sklo a vnikl dovnitř.

Poté chytil manželku za oblečení pod krkem, otevřel okno a vyhodil ženu z osmimetrové výšky. Oběť dopadla na stříšku nad vchodem do domu a poté na trávník. Zlomila si přitom obratle a kosti na noze. Před vážnějším zraněním či dokonce smrtí ji zřejmě zachránilo to, že nespadla přímo na zem, ale pád ztlumila stříška. Žena byla po pádu při vědomí a naříkala bolestí. Sousedi jí zavolali rychlou záchranku.

Pachatel v dovolání tvrdil, že soudy nesprávně hodnotily výpovědi a nezohlednily rozpory ve svědectvích. Požádal Nejvyšší soud, aby rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem i usnesení odvolacího Vrchního soudu v Praze zrušil a věc vrátil k doplnění dokazování a novému rozhodnutí.
„Podle názoru Nejvyššího soudu se však soud prvního stupně se všemi námitkami i důkazy řádně vyrovnal a vše také řádně odůvodnil. S těmito závěry se pak ztotožnil i Vrchní soud v Praze, který je také svými argumenty doplnil,“ uvedl Knötig.