Obviněný muž měl přijít v září do bytu dnes už bývalé 38leté družky, které vyhrožoval zabitím a příborovým nožem ji ohrožoval tak, že jí nůž přiložil k srdci a ke krku a opakoval dokola, že ji zabije. „Policie muže zadržela na místě a následně ho vykázala z domácnosti na dobu deseti dnů," popsala včera události policejní mluvčí Ludmila Světláková.

V bytě policisté nebyli poprvé. Koncem srpna přijela do bytu hlídka policie řešit potyčky dokonce třikrát. Žena utrpěla drobná zranění, lékařské ošetření nevyhledala.

Napadená žena však čelí obvinění ze zločinu těžkého ublížení na zdraví. Začátkem srpna měla po předchozí slovní rozepři se svým 35letým přítelem tohoto bodnout kuchyňským nožem do levé části hrudníku. „Žena okamžitě přivolala záchrannou službu. Muž se zraněním skončil v nemocnici a podstoupil operaci s následnou hospitalizací," přiblížila Ludmila Světláková.

Policie, která případ řešila na místě, provedla u ženy dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní. „Podezřelou policisté zadrželi a po výslechu ji propustili. Obviněná žena je stíhána na svobodě," doplnila mluvčí.