Házela věci z okna
Strážníci městské policie byli vysláni k bloku 92, kde nějaká žena z okna třetího patra vyhazovala zařízení bytu. Městští strážníci na místě zajistili starší rozrušenou ženu. Místním šetřením vyšlo najevo, že se léčí na psychiatrii, ale neužívá předepsané léky. Osmasedmdesátiletá žena byla sanitkou převezena do nemocnice. Nepořádek pod okny uklidili příbuzní.

Hlídku městské policie oslovila žena při kontrole bloku 100, že v jejich domě se pohybuje podivně se chovající muž a budí známky pohoršení. Hlídka ihned šla do vchodu a opravdu zde nalezla po zemi se povalujícího mladého muže, který nemluvil a komunikoval jen posunky. Na místo se dostavil i velitel sloužící směny MP Most, se kterým až muž začal komunikovat. Jeho chování vykazovalo známky psychické poruchy a mluvil zcela nesrozumitelně. Hlídka přivolala sanitu. Zdravotníci mladíka odvezli k vyšetření a případné hospitalizaci.

Kradla v přítomnosti dcery
Pracovník ostrahy Penny marketu požádal městskou policii o vyslání hlídky z důvodu zadržení pachatele krádeže. Strážníci městské policie provedli nezbytné úkony vůči 42leté ženě, která v přítomnosti 11leté dcery odcizila zboží v hodnotě za téměř 500 korun. Jelikož pachatelka měla za stejný skutek podmíněný trest, byla i s dcerou převezena na oddělení Policie ČR.

Vyhrožoval sebevraždou
Strážníci městské policie byli vysláni do provozovny v ulici ČSM, kde se nacházel okradený mladík, který vyhrožoval sebevraždou. Strážníci městské policie zajistili opilého 24letého mladíka, který trval na tom, že skočí pod vlak. Mladík nadýchal 1,87 promile. Událost si převzala PČR.

Podezřelý zadržen
V pozdních nočních hodinách zaznamenala obyvatelka bloku 411 podezřelý hluk vycházející z komor, proto okamžitě zavolala na linku 156. Když oznamovatelka neznámého muže vyplašila, utekl neznámo kam. Devětadvacetiletého muže strážníci zadrželi o půl hodiny později v ulici Hutnická.

Součinnost je nezbytná
Strážníci městské policie mají místní i osobní znalost, která je nepostradatelnou součástí v přímém výkonu služby. Díky ní strážníci mimo jiné úkoly odhalí například hledané osoby, které po bezpečnostních kontrolách předávají na příslušná oddělení PČR.
• Pro policii zájmový 22letý mladík byl hlídkou městské policie omezen na osobní svobodě v ulici J. Seiferta.
• Dopravní policista požádal městskou policii o spolupráci při pátrání viníka dopravní nehody v ulici Chomutovská. Operátor městského kamerového dohledového systému zjistil nákladní vozidlo, které z parkoviště ujelo potom, co způsobilo dopravní nehodu.

Po přepadení staršího muže běžel na autobus
Kolemjdoucí upozornil městskou policii prostřednictvím linky 156, že se tříčlenná skupinka – dva muži a jedna žena – u bloku 406 pokusila okrást staršího muže. Dozorčí útvaru městské policie instruoval strážníky o pohybu podezřelého včetně jeho popisu. Strážníci spatřili mladíka odpovídajícího popisu, jak nasedl do autobusu. Devatenáctiletý mladík nekladl žádný odpor, uposlechl strážníky a z prostředku MHD vystoupil. Při bližší kontrole se ukázalo, že je v celostátním pátrání. Oznamovatel následně potvrdil, že se jedná o pachatele, za kterým se bezprostředně po činu vydal, než se mu ztratil dohledu. Na linku 156 oznámila žena, že v odpoledních hodinách byl přepaden její 84letý manžel. Potvrdila, že k přepadení došlo u bloku 406. Všechny poznatky byly předány PČR.

Zdroj: Ilona Kozlová, mluvčí Městské policie Most