Eichler obžalované dvakrát po sobě osvobodil, což podle kraje bylo špatně. Případ tak dostal na starost jiný mostecký soudce Pavel Plch a včera mělo být zahájeno nové hlavní líčení. Nakonec se tak nestalo. Jeden z obžalovaných totiž onemocněl. „Jednání bylo odročeno na osmého dubna,“ řekl včera Deníku soudce Plch.

Co se stalo?

Podle obžaloby měli Juraj K. (36), Radek V. (37) a Peter D. (38) chtít po 50letém provozovateli mostecké diskotéky Neprakta klub převést v dubnu 2009 půlku podniku nebo platit měsíčně sto tisíc korun výpalného. Hrozili, že když tak neučiní, jemu i rodině ublíží. Hlavním aktérem všeho měl být Radek V., který měl 50letému muži při jedné ze schůzek nafackovat, hrubě mu nadávat a vyhrožovat mimo jiné třeba i slovy : „Já ti rozčtvrtím těhotnou dceru,“ nebo „Vrazím ti bodák do prdele.“ Průběh celého incidentu byl nahraný. Podnikatel totiž po první schůzce s obžalovanými, kde mu měli říci, že chtějí půlku diskotéky, kontaktoval policisty, kteří se zabývají organizovaným zločinem. Ti ho na další setkání vybavili nahrávacím zařízením. Zásahovka pak všechny tři muže na základě nahrávky zatkla.

Stotisícová pokuta

Přestože jsou záznamy ze setkání plné vulgarit a výhrůžek, soudce Beno Eichler viděl celou záležitost úplně jinak. Obžalované Juraje K. a Petera D. dvakrát po sobě zprostil obžaloby a Radkovi V. udělil stotisícový peněžitý trest – jakési „napomenutí“ za to, že byl hrubý.

Proti verdiktu se pokaždé odvolala státní zástupkyně. Případ tak opakovaně přezkoumával krajský soud, podle kterého Eichler pochybil - zhodnotil důkazy tendenčně ve prospěch obžalovaných. Případ se tak měl včera u mosteckého soudu projednávat potřetí. Tentokrát ale již v režii jiného soudce. Proces ale nakonec kvůli výše zmíněné nemoci jednoho z obžalovaných ani nezačal.