Jeden Mostečan si chtěl zakouřit, ale neměl cigarety. A tak si skočil na návštěvu k sousedce, aby ji o kuřivo požádal. Jenže během návštěvy u ní zapomněl klíče od auta. Sousedka měla zrovna v bytě přítele, který po odchodu kuřáka klíče našel. Jenže je nevrátil. Nechal si je a vozidlo prodal další osobě za pouhých šest tisíc korun. Kupci řekl, že své auto prodává, protože je ve finanční tísni.

Nový majitel vůz prodal dalšímu zájemci z Chomutova. U něj kriminalisté vůz vypátrali a vrátili ho zpět skutečnému majiteli. Ten ale zjistil, že má na automobilu jiná kola a některé součásti zmizely. Vyšetřovatel obvinil 35letého Mostečana z krádeže, za kterou mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Poškozený vyčíslil škodu na 141 000 korun.

Ilustrační foto
Mladá žena chytila svou švagrovou pod krkem

Zloděj auta zároveň čelí obvinění ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle kriminalistů ve více než 150 případech obstaral a prodal přesně nezjištěné množství metamfetaminu. "Drogu obstarával a prodával i přesto, že byl již pro obdobný delikt odsouzen a trest vykonal v roce 2015," sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Za tento zločin obviněnému hrozí až deset let v base. Pervitin prodával v jedné herně v centru Mostu i na dalších místech města. Je stíhán na svobodě.

Ilustrační snímek
Mladík nastříkal sprej do očí cestujícímu na zastávce v Meziboří