Jedná se o dva mladíky z Mostu, kteří koketovali s pervitinem. Dva cizinci z Karlových Varů pro změnu zkoušeli udělat na severu „kariéru“ v pěstování konopí. Všichni čtyři mohou skončit na dlouhou dobu ve vězení.

Prodejem pervitinu si přivydělával v loňském i letošním roce 28letý Mostečan. „Drogu měl poskytnout narkomanům nejméně v padesáti případech. Podle množství a kvality si za ni účtoval od dvou set do jednoho tisíce korun,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Mladému muži teď hrozí až pětileté vězení.

Na stejně dlouhou dobu si může jít do basy sednout též 22letý Mostečan. Tento mladík nejenže usedl za volant auta pod vlivem pervitinu, ale ještě uvnitř vozidla drogu a tablety potřebné k její výrobě, vezl.

„Policisté v autě našli přes padesát s efedrinem a metamfetamin,“ upřesnila Světláková.

Pěstírnu marihuany si pro změnu v jednom z mosteckých objektů založili dva 34letí cizinci z Karlových Varů. Využili k tomu prostory, které si původně pronajali jako sklad.

„Kriminalisté na místě zajistili stovky kusů plastových květináčů, na padesát lamp se stínidly, zásuvky, jističe, kabely a zbytky rostlin konopí,“ informovala Světláková. Oběma mužům hrozí až desetiletý trest.

Zatímco jeden z cizinců je stíhán na svobodě, po druhém z podařených pěstitelů se slehla zem. Bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání.