Okresní soud v Mostě poslal do vazební věznice 31letého muže z Mostu. Toho tento týden vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu krádeže. Obviněný má mít dle výsledků šetření kriminalistů na svědomí tři krádeže. Koncem září měl spolu s 29letým též obviněným Litvínovanem vniknout v noční době do jednoho komerčního objektu v Mostě, odkud si dvojice odnesla notebook, přístroj na měření radonu, mobilní telefony, peníze, vše v hodnotě 71 tisíc korun. Odcizené věci policisté nezajistili, některé věci údajně dvojice prodala a měřicí přístroj prý zahodila v lese. Starší z dvojice sám odcizil v jedné prodejně volně položený notebook a z místa odešel. V supermarketu odcizil prázdnou přepravku od piva a s ní chtěl projít bez placení pokladnou, kde byl zadržen. Oba již v minulosti kradli a vrátili se letos a loni z vězení. Za krádeže jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Mladší je nyní stíhán na svobodě.

Ženy poslaly příbuzné léky s obsahem psychotropní látky
Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili mostečtí policisté dvě ženy ve věku 26 a 65 let. Starší měla po předchozí domluvě s mladší obstarat na lékařský předpis léky s obsahem psychotropní látky. Ty pak předala mladší a ta je poslala jiné ženě do ciziny. Zásilka byla zadržena pracovníky celního úřadu. Obviněné jsou stíhány na svobodě a za toto jednání jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Z nákladního auta odcizil v areálu firmy autobaterii
Krást do jednoho areálu v průmyslové zóně na kraji města Mostu přišel 37letý muž z Mostu. Minulý týden kolem poledne vnikl do areálu, který byl otevřen pro veřejnost. Následně se dostal do zaparkovaného nákladního vozidla, ze kterého odmontoval jeden kus 12V autobaterie a druhou při demontáži poškodil a ponechal v autě. Muž s autobaterií však neušel pozornosti náhodných svědků, kteří přivolali policii. Ti nakonec podnikavce i s lupem vypátrali nedaleko místa krádeže. Poškozené společnosti zanechal 37letý Mostečan škodu ve výši 7 200 korun. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Letos na jaře byl již za krádež odsouzen.

Poškozený nabízel mobil k prodeji, obviněný ho v parku o něj oloupil
Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu. Poškozený to nejprve odmítl, ale když ho obviněný chytil kolem krku do tzv. kravaty, udeřil ho do hlavy a znovu mu pohrozil smrtí, muž mu mobil z obavy o své zdraví vydal. Ke zranění osoby nedošlo. Policisté Litvínovana odhalili, mobil už nezajistili. Obviněný je nyní ve vazební věznici, kde se nachází pro jinou trestnou činnost.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most